REPORTAJ: acasă la primul primar din România, arestat la domiciliu

22.03.2014 00:00
REPORTAJ: acasă la primul primar din România, arestat la domiciliu

Primarul Sorin Bucurescu a intrat, vrând-nevrând, în câteva istorii deodată. Prima dintre ele, şi cea mai importantă, este aceea a arestului la domiciliu. Personajul nostru este întâiul edil din ţară aflat în această ipostază. Evident că, datorită ori din cauza acestui fapt, Bucurescu a devenit, peste noapte, unul dintre cel mai vizitaţi români în detenţie, scrie Gândul.

Comunitatea pe care o păstoreşte edilul, şi anume comuna Slivileşti – o denumire ca un exerciţiu de dicţie actoriceas... [Citeste pe larg]

WatchShop
Kurtmann
finzoom.ro

Știri similare

01.02.2015 11:55
Reghe, ameninţat cu moartea de fanii Al Hilal: «Îţi vom omorî familia!»
Laurenţiu Reghecampf nu are pace în Arabia Saudită: fanii echipei Al Hilal nu sunt deloc mulţumiţi de prestaţia antrenorului şi chiar l-ar fi ameninţa... [continuare]
01.02.2015 11:46
„Spiderman“ de Baia Mare: S-a căţărat pe un bloc pentru a sparge un apartament, dar a căzut şapte metri în gol
Un tânăr din Baia Mare a ajuns pe patul de spital în noaptea de 31 ianuarie spre 1 februarie, după ce a căzut de la etajul III al unui bloc de pe stra... [continuare]
01.02.2015 11:45
EXPLICAȚIA ULUITOARE A UNUI ZOOFIL: de ce a făcut sex cu un delfin | GALERIE FOTO
Un american a povestit cum o femelă delfin s-a îndrăgostit de el și în timpul relației amoroase a făcut chiar sex cu mamiferul marin. Malcolm Brenner,... [continuare]
01.02.2015 11:43
Justin Timberlake a confirmat că va deveni în curând tată
"Mulţumesc tuturor pentru urările transmise cu ocazia aniversării mele. În acest an, am primit cel mai frumos cadou, pe care nu l-am primit niciodată ... [continuare]
01.02.2015 11:42
Justin Timberlake, confirmă că VA FI TATĂ! Uite ce fotografie emoţionantă a postat
Justin Timberlake a confirmat sâmbătă, cu ocazia celei de-a 34-a aniversări a lui, faptul că va deveni în curând tată. Cântăreţul admite că va primi c... [continuare]
01.02.2015 11:41
Fotografie cu Nigel Farage folosită într-o prezentare şcolară despre Holocaust. Declaraţia despre români care îl face rasist pe liderul UKIP
Potrivit ediţiei electronice a cotidianului britanic, prezentarea a fost urmărită de sute de elevi şi a coincis cu Ziua de comemorare a Holocaustului.... [continuare]
01.02.2015 11:37
A intrecut orice limita! Loredana Chivu, cu sfarcurile la vedere! Fanii au INNEBUNIT!
Loredana Chivu a facut-o din nou lata. Asistena tv si-a socat fanii dupa ce a facut publica o imagine pe reteaua de socializare. Loredana s-a fotograf... [continuare]
01.02.2015 11:33
VIDEO Păruială ca în filme la un concurs de Miss! Imagini incredibile!
Viaţa bate filmul! Un spectacol demn de telenovelele braziliene a avut loc chiar în cadrul finalei concursului de frumuseţe Miss Amazon, din acest an.... [continuare]
01.02.2015 11:30
Ţigări ascunse în lada frigorifică. Focuri de armă la frontiera cu Ucraina
Focuri de armă la graniţa cu Ucraina. Mai multe persoane au ajuns pe mâna poliţiştilor de frontieră după ce au fost depistate comercializând ţigări de... [continuare]