REZULTATE BAC 2014. 52% dintre elevii de clasa a XII-a au trecut SIMULAREA la ROMÂNĂ, numai 42% au luat note de trecere la MATEMATICĂ sau ISTORIE

14.03.2014 13:50
REZULTATE BAC 2014. 52% dintre elevii de clasa a XII-a au trecut SIMULAREA la ROMÂNĂ, numai 42% au luat note de trecere la MATEMATICĂ sau ISTORIE

REZULTATE BAC 2014. 52,8% dintre elevii  de clasa a XII-a care au participat la simulare BAC 2014 au obţinut nota 5  la Limba română, 67,78% dintre aceştia au luat note de trecere  la Limba maternă, iar 42,51% la proba obligatorie a profilului, Matematică sau Istorie, arată datele de la Ministerul Educaţiei. Elevii care au luat peste 5 la toate cele trei probe susţinute la SIMULARE BAC 2014.

La  clasa a XI-a, 44,22% dintre elevi au luat note peste 5 la la proba de Limba română,  în timp... [Citeste pe larg]

TeamDeals
TeamDeals
TeamDeals

Știri similare

19.01.2038 03:14
CFR Călători preia călătorii RegioTrans. Vezi NOILE PREȚURI
CFR Călători va introduce în circulaţie, începând de astăzi, o serie de trenuri Regio, pentru preluarea pasagerilor pe mai multe rute care au fost aco... [continuare]
24.03.2017 20:01
Poetul Tomas Transtromer A MURIT. Cu ce boală s-a luptat mai mult de 14 ani
Tomas Transtromer, poet, psiholog și traducător suedez, laureat al premiului Nobel pentru Literatură în 2011, a murit la vârsta de 83 de ani, a declar... [continuare]
01.04.2015 12:11
LEGATURA incredibila dintre Anda Adam si instructorul UCIS! Nimeni nu a stiut ASTA!
Aseara, cunioscutul instructor de tir, Nicolae Tanase, in varsta de 56 de ani a fost ucis de unul dintre cursantii sai. Se pare ca barbatul avea legat... [continuare]
01.04.2015 12:10
Patru linguriţe cu ulei de măsline. Reţeta minune care vindecă boli grave
Consumul regulat de ulei de măsline aduce beneficii importante pentru sănătate.   Uleiul de masline extravirgin reprezinta un aliment care nu trebuie ... [continuare]
01.04.2015 12:09
„Ferma vedetelor” - Augustin Viziru, îngrijorat: „Singura mea slăbiciune e...” FOTO
Augustin Viziru (34 de ani) este foarte îngrijorat de soarta fratelui său, Lucian Viziru (38 de ani), şi el concurent la “Ferma vedetelor”, care se pa... [continuare]
01.04.2015 12:05
Anda Adam, primele fotografii în rochie de mireasă! Este în căutarea modelului ideal!
Anda Adam a început în forţă pregătirile pentru cel mai important eveniment din viata ei personală: nunta cu Andrei Sorin, ce va avea loc în data de 7... [continuare]
01.04.2015 12:04
DEZVĂLUIRE NEAȘTEPTATĂ: ”Fac mereu pipi în chiloțeii cu mânecuță”
Kim Kardashian face orice pentru a fi în centrul atenției, iar una dintre declarațiile ei cu siguranță a făcut-o să devină subiect de glume. Vedeta a ... [continuare]
01.04.2015 12:03
De 1 aprilie, declaraţie de dragoste inedită la Turnu Severin. Un autoturism lipit cu zeci de bileţele pe care scrie „Te iubesc”
Astăzi, de 1 aprilie, proprietarul unui  autoturism din Drobeta Turnu Severin şi-a găsit maşina lipită cu zeci de bileţele pe care scrie „Te iubesc”. ... [continuare]
01.04.2015 12:03
Crima de la poligonul din Bucureşti. Instructorul ar fi fost executat în stilul "Mozambic", folosit de trupele speciale
Un tânăr de 24 de ani şi-ar împuşcat instructorul în timpul antrenamentului, apoi s-a împuşcat în cap, marţi seară, la Poligonul UTI din Capitală. Ins... [continuare]
01.04.2015 12:02
Scandal monstru la Parlament! "Tăriceanu, demisia"!
Senatorul liberal Cristian Bodea i-a cerut demisia președintelui Senatului Călin Popescu Tăriceanu din functie pentru 'smenul politic' facut împreuna ... [continuare]